????کسی که برق شریف را رها کرد!
????????کسی که در مسابقه «برنده باش» امشب هم «برنده شد»!

✅رتبه یک کنکور تجربی گفت: علاقه زیادی به رشته پزشکی داشتم و به همین دلیل در کنکور رشته تجربی شرکت کردم و خوشبختانه لطف خدا نیز شامل حال من شد.
مصاحبه عیدانه این بار به فردی اختصاص پیدا کرده که چند سالی در رشته «برق شریف» مشغول به تحصیل بود و پس از چهار سال استعداد خود را در رشته پزشکی شناسایی و بعد از انصراف از دانشگاه صنعتی شریف در کنکور تجربی شرکت کرد و موفق به اخذ رتبه اول در این رشته شد.

در ادامه مشروح این گفت و گو را مشاهده می‌کنید.

* آقای احمدی ضمن تبریک فرا رسیدن عید نوروز لطفا خودتان را معرفی و برای ما بگویید در حال حاضر در کدام دانشگاه مشغول به تحصیل هستید؟

من محمد احمدی متولد شهر تربت جام از توابع خراسان رضوی هستم و در سال 91 در کنکور سراسری ریاضی شرکت کرده و در رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف مشغول به تحصیل شدم که پس از چهار سال توانایی خودم را در رشته تجربی و پزشکی یافتم و به همین خاطر با انصراف دادن از دانشگاه در کنکور تجربی در سال 95 شرکت و رتبه یک کنکور را بدست آوردم.

در حال حاضر در دانشگاه علوم پزشکی تهران مشغول به تحصیل هستم و هنوز اول راه رشته شیرین و سخت پزشکی هستم و هنوز اطلاعات زیادی درباره شاخه‌های مختلف پزشکی ندارم.

????* انتخاب رشته درست تا چه اندازه در سرنوشت افراد تاثیر دارد؟

برای انتخاب رشته در دانشگاه، جوانان باید از مشاوران و افراد صاحب‌نظر مشورت بگیرند تا در آینده دچار مشکلی نشوند. من برای به دست آوردن این رتبه از 9 ماه قبل از کنکور مشغول به مطالعه و تست‌زنی بودم و روزانه بین 10 تا 12 ساعت به صورت مستقل و انفرادی مطالعه می‌کردم.

* آیا در موسسه ای برای کنکور ثبت نام کرده اید و آیا سازمانی از اسم شما در جهت تبلیغ استفاده کرده است؟

من در هیچ موسسه ی آزمونی ثبت نام نکرده ولی متاسفانه در شبکه‌های اجتماعی اسم من به نفع موسساتی که تعدادشان کم نیست تبلیغ شده است. البته از آنجا که وقتم بسیار ارزشمند است، به این مسائل هیچ توجهی نمی کنم مگر آنکه موسسه‌ای بیش از حد بخواهد از اسم من استفاده کند، در چنین شرایطی از نظر حقوقی پیگیر این قضیه می‌شوم.

* شما به عنوان یک نخبه پزشکی چه توصیه ای به دانش آموزان کنکوری دارید؟

من معتقدم که افراد موفق هوش و استعداد بالایی ندارند بلکه این انسان‌ها از تلاش منظمی برخوردار هستند زیرا نظم و برنامه در مطالعه تاثیر بسیاری در موفقیت افراد دارد و دانش‌آموزان باید در همین مدت کم یک برنامه منظم و تلاشی موثر از خود نشان دهند.

* اگر به گذشته برگردید آیا همین رشته و راه را انتخاب می کنید؟

من هیچ وقت در زندگی‌ام حسرت گذشته را نمی‌خورم و اگر بعد از 50 سال به عقب برگردم، همین کاری را که امروز انجام دادم با سربلندی و سرافرازی انتخاب می‌کنم.

* آیا در حال حاضر در کاری مشغول هستید؟

من چون چهار سال دیرتر از همکلاسی‌هایم وارد دانشگاه علوم پزشکی شدم در نتیجه سنم بالاتر از بقیه است و علاوه بر تحصیل در یک موسسه‌ای مشغول مشاوره و تدریس دروس کنکوری بوده تا بتوانم مسائل مالی را خودم حل کنم و از خانواده ام پول توجیبی نگیرم.

* آینده شغلی خود را چگونه پیش بینی می کنید؟

قصد و هدف آینده من رسیدن به ” خود آرمانی ” است که در زندگیم مد نظر دارم و در نهایت حضور در جامعه پزشکی و خدمت به مردم منطقه اورامانات