انتخاب رشته ۴ رشته پزشکی از دانشگاه آزاد گرفته شد

انتخاب رشته ۴ رشته پزشکی از دانشگاه آزاد گرفته شد

انتخاب رشته ۴ رشته پزشکی از دانشگاه آزاد گرفته شد. رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از تغییر نحوه پذیرش ۴ رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در دانشگاه آزاد و متمرکز شدن پذیرش توسط سازمان سنجش در کنکور ۹۹ خبر داد.

دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور درباره نحوه پذیرش ۴ رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی گفت:

بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در آذرماه، پذیرش دانشجو در ۴ رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی در همه زیرنظام های آموزشی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی به صورت متمرکز از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور صورت می پذیرد.

بدین ترتیب دانشگاه آزاد اسلامس باید ظرفیت‌های تعیین و تأیید شده از سوی وزارت بهداشت در چهار رشته پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی تأیید شده از سوی وزارت علوم را به سازمان سنجش ارائه دهد و انتخاب رشته به صورت متمرکز و فقط یکبار از سوی داوطلبان انجام می‌گیرد.

بر اساس مصوبه جدید، داوطلبان مجاز کنکور ۱۳۹۹ در زمان انتخاب رشته باید به صورت زیر عمل کنند:

در صورت علاقه مندی به تحصیل در ۴ رشته محل پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی این رشته‌ها را در فرم انتخاب رشته سازمان سنجش درج کنند. به عبارت دیگر این ۴ رشته دانشگاه آزاد در کنار سایر رشته محل‌های انتخابی داوطلب در یک فرم انتخاب رشته درج می‌شود و پذیرش نهایی بر اساس این فرم انتخاب رشته صورت خواهد گرفت.

پیش از این داوطلبان مجاز کنکور سراسری برای انتخاب این ۴ رشته محل دانشگاه آزاد می‌توانستند انتخاب‌های خود را در فرم جداگانه مخصوص به دانشگاه آزاد درج کنند، اما با این تغییر، انتخاب رشته این رشته محل‌ها به صورت متمرکز و از طریق سازمان سنجش خواهد بود.

این مصوبه شورای سنجش و پذیرش از کنکور ۹۹ اجرایی می‌شود.

دکتر خدایی درباره ابلاغ موضوع منع تحصیل ۱۳۴ نفر از دانشجویان دانشگاه آزاد در رشته‌های علوم پزشکی که با تخلف وارد این رشته‌ها شده بودند نیز افزود: این مصوبه امروز به دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ می‌شود.

نویسنده و پشتیبان سایت گروه مشاوره دکتر یعقوبی

کانال تلگرام

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مطالب ما مطلع شوید، همین الان تلفن همراه و ایمیل خود را وارد کنید.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *